Meteoroloji Uyardı Üç gün boyunca kar yağacak

27 Aralık 2016
Reklamlar
Bugün'den itibaren birçok ilde kar yağışı görülecek. Yarın yurt genelinde kar yağışı etkisini daha da genişletecek. Bugün Antalya, Mersin, Kahramanmaraş ve Adana'nın 900 metre rakım üzerindeki yüksek kesimleri ile Karaman ve Konya çevrelerinde yoğun kar yağışı bekleniyor. İstanbul için ise beklenen kar yağışı perşembe gece saatlerinde başlayacak 3 gün devam edecek.

ÜLKE GENELİNDE YAĞIŞLER ETKİLİ

Yapılan son değerlendirmelere göre, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Bingöl çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Kuzey Ege kıyıları, Doğu Karadeniz ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların Doğu Akdeniz kıyıları, Adıyaman, Kilis ve Gaziantep çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, Akdeniz Bölgesi'nin yüksekleri (Mersin, Kahramanmaraş ve Adana'nın 900 metre rakım üzerindeki yüksek kesimleri) yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu kesimlerde kuvvetli olmak üzere iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın doğusu, iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

İL İL HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYIN
HAVA SICAKLIĞI

Doğu Akdeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusunda 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI

Kar yağışlarının Akdeniz Bölgesi'nin yükseklerinde (Mersin, Kahramanmaraş ve Adana'nın 900 metre rakım üzerindeki yüksek kesimleri) yoğun kar yağışları şeklinde olması beklendiğinden, geçtiğimiz hafta ekstrem kar yağışlarının yaşandığı bölgede ulaşımda aksamalar, buzlanma, don, yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ tehlikesi, çatı çökmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

İSTANBULLULAR PERŞEMBEYE DİKKAT!

İstanbul'da bugün parçalı zamanla çok bulutlu, bölgenin doğusunun akşam saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Kar ise perşembe günü geliyor. Gece saatlerinde başlayacak kar yağışı 3 gün sürecek.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara:
Parçalı ve çok bulutlu 3

İstanbul:
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra hafif yağmurlu 7

Bursa:
Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra hafif yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 8

İzmir:
Parçalı bulutlu, kuzey kıyıları gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu 10

Adana:
Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu sabah saatlerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, 900 metre rakım üzerindeki yüksek kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor 11

Antalya:
Parçalı çok bulutlu 15

Samsun:
Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 8

Trabzon:
Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 9

Erzurum:
Parçalı çok bulutlu 0

Diyarbakır:
Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu 8

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye Yeni Yıla Reiana'daki Katliamla Girdi Arka Sokaklar'ın Sezon Finali Herkesi Ağlatacak! Yok Artık Kadının Sabrı Gelmemiş Ünlü Silah Tüccarı Adnan Kaşıkçı Hayatını Kaybetti

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Maçtaki hareketiyle rezil oldu
http://cdn00.vidyomani.com/c/7/9/7/meteoroloji-uyardi-uc-gun-boyunca-kar-yagacak/index.html#fb