Komando Tugay'ı 5 günde 23 şehit verdi

23 Aralık 2016
Reklamlar
Cumartesi günü Kayseri Talas Bulvarı'nda Zincidere Komando Tugayı'ndan çarşı iznini kullanmak için yola çıkan askerlerin bulunduğu özel halk otobüsüne yönelik hain terör saldırısı sonucunda 14 asker şehit oldu, 1'i sivil olmak üzere 56 kişi de yaralandı. Saldırının ardından hedefin, bugüne kadar PKK'ya en ağır darbeleri vuran ve aynı zamanda Fırat Kalkanı operasyonunda da Suriye'de mücadele eden Kayseri Komando Tugayı olduğu belirtildi.

FIRAT KALKANI OPERASYONUNDAN DA ACI HABERLER GELDİ

1965 yılında kurulan 1'inci Kayseri Komando Tugayına, hain terör saldırısının ardından Fırat Kalkanı operasyonundan da acı haberler geldi. Edinilen bilgiye göre, Suriye'de devam eden Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El Bab'da DAEŞ militanlarının bombalı saldırısında şehit olan 16 askerden 9'unun Kayseri Komando Tugayı'ndan bölgeye giden askerler oldukları belirtildi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

12 Yaşındaki Engelli Kız, Okul Müdürü ve Üç Öğretmeninin... Hdp'li Pervin Buldan Gözaltına Alındı BUFALO KENDİSİNE SALDIRAN ASLANIN KARİZMASINI YERLE BİR ETTİ Yardım isteyen sarhoş kıza bakın ne önerdiler

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Kahraman polis pkk lılar ile tek başına çatıştı
http://cdn00.vidyomani.com/c/1/4/8/komando-tugay-i--gunde-23-sehit-verdi/index.html#fb